در حال بارگزاری

معرفی کاربردی ترین کلیدهای میانبر فتوشاپ

در این مقاله کلیدهای میانبر فتوشاپ را معرفی می کنیم، می توانید این کلید ها را در نسخه های قدیمی فتوشاپ مانند cs  و یا در آخرین نسخه یعنی cc استفاده کنید. با این روش جریان کار شما تسریع پیدا خواهد کرد.

فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای عکس است. ممکن است شما برای ایجاد عکس های با کیفیت و جذاب به سراغ این برنامه بروید. در ضمن برای طراحی های تجاری مثل کارت ویزیت ، پوستر و … نیز استفاده می شود. برای استفاده از فتوشاپ می توانید به روش های ساده ای کار خود را با سرعت بیشتری پیش ببرید. برای این که سرعت انجام کار با برنامه فتوشاپ افزایش یابد تعداد زیادی کلید میانبر در فتوشاپ تعریف شده است.

 

با مفهوم کلید میانبر در فتوشاپ اشنا شویم!

به منظور جلوگیری از اتلاف وقت نیاز داریم با روش های مختلف سرعت کارهای خود را افزایش داده و امور خود را در کمترین زمان ممکن به پایان برسانیم. کلید های میانبر سرعت کار شما در فتوشاپ را افزایش می دهد و شما را به یک کاربر حرفه ای تبدیل می کند. دیگر نیاز نیست به بخش هایی که دسترسی سریع به آنها ممکن نیست مراجعه کنید و می توانید عملیات مورد نظر را تنها با فشردن چند دکمه همزمان از صفحه کلید انجام دهید.

 

photoshop shortcut key

معرفی 15 کلیدهای میانبر فتوشاپ (مهمترین و کاربردی ترین)

 • ایجاد لایه های جدید در صفحه

در ویندوز برای ایجاد لایه های جدید باید از کلیدهای Shift + Ctrl + N کمک بگیرید و وقت خود را با به حرکت در اوردن موس به هدر ندهید.

 • تغییر رنگ

با فشردن کلید های ctrl + u رنگ کل صفحه تغییر خواهد کرد

 •  بازگشت به مرحله قبلی

از طریق کلید های alt + ctrl + z می توانید به چند مرحله قبل از کار خود برگردید.

 •  برش ( طولی و عرضی)

برای این کار می توانید از کلید های ترکیبی ctrl + alt + c استفاده کنید.

 •  اندازه سایز در طول و عرض عکس

از طریق Alt + Ctrl + I می توانید سایز عکس را تغییر دهیدالبته این کار با قابلیت حفظ مقیاس انجام می شود.

 • بزرگنمایی (zoom)

از طریق  Ctrl و + می توانید عملیات بزرگنمایی را انجام دهید.

 • انتخاب همه عکس

از طریق کلید های Ctrl + A می توانید تمام عکس را انتخاب کنید.

 • پر کردن ناحیه انتخابی با رنگ پیش فرض

از طریق کلید های Alt + delete می توانید مراحل حذف و رنگ امیزی را در یک مرحله انجام دهید.

 • تغییر رنگ محیط طراحی فتوشاپ

به کمک کلید ترکیبی Ctrl + f1 /f2 می توانید محیط و منو ها در فتوشاپ را روشن تر و یا تیره تر کنید

 • معکوس کردن رنک در فتوشاپ

به کمک کلید Ctrl + I میتوانید رنگ اشیاء در تصویر را معکوس کنید.

 • فیکس کردن تصویر کامل در کادر فتوشاپ

زمانی که یک لایه را در پروژه خود در برنامه فتوشاپ اضافه می کنید امکان دارد که اندازه آن بزرگ تر از کادر باشد به همین دلیل ادیت آن کار دشواری خواهد شد. کلید های ترکیبی ابتدا ctrl + t، و سپس ctrl + 0 برای فیکس کردن تصویر در قاب فتوشاپ است.

 • نمایش پیکسل های اصلی و واقعی

به کمک کلید Ctrl + alt + 0 می توان به صورت واقعی و جزئی پیکسل های تصویر را در برنامه فتوشاپ مشاهده کرد.

 • مسطح کردن همه لایه ها در یک لایه جدید

به کمک کلید های Ctrl + alt + shift + E یک نسخه مسطح و تک لایه از تصویر در یک لایه جدید اضافه می‌ شود. اما لایه ‌های دیگر نیز دست‌ نخورده باقی می ‌ماند.

 • کپی کردن چندین لایه همزمان

به کمک کلید میانبر Shift + ctrl + c در فتوشاپ می توانید لایه های مختلف را کپی کنید و ان را در کلیپ بورد سیستم عامل خود ذخیره داشته باشید.

 • انتخاب یک رنگ مشخص از تصویر انتخابی

اگر می خواهید یک رنگ را به سرعت انتخاب کنید کافیست کلید های میانبر Alt + brush tool را نگه داشته و روی قسمت مورد نظر کلیک کنید بعد از رها کردن کلیدهای انتخاب شده، ابزارbrush انتخاب می شود.

 

create your shortcut key in photoshop

معرفی کلید های میانبر خود ساخته در برنامه فتوشاپ

در این قسمت از مقاله با تغییر کلید های پیش فرض و همینطور معرفی کلید های میانبر جدید در فتوشاپ اشنا خواهیم شد. در برنامه فتوشاپ خیلی از دستور ها دارای کلید میانبر می باشند. برای مثال اگر به تب image وارد شوید خواهید دید که خیلی از دستورات دارای کلید میانبر هستند که در مقابل آنها نمایش داده شده است.

همینطور با قرار دادن اشاره گر موس به مدت دو ثانیه روی هر یک از ابزار های toolbar می بینید که کلید میانبر هر کدام از ابزار ها در داخل پرانتز برای شما ظاهر می شود.

برای دیدن لیستی از کلید های میانبر که در فتوشاپ تعریف شده است به این صورت باید عمل کرد

 • وارد تب edit شوید
 • گزینه Keyboard Shortcuts را انتخاب کنید، البته می توانید به جای این کار از کلید های میان بر Alt + Shift + Ctrl + k استفاده کنید
 • پنجره Keyboard Shortcuts and Menus نمایش داده می شود که می توانید در آن لیست تمامی منو ها را ببینید و با کلیک بر روی هر کدام از آن ها زیر منویی ظاهر خواهد شد که اگر برای آن ها کلید میانبر تعریف شده باشد در زیر ستون Shortcut نمایش داده می شود.

نکته

در برنامه فتوشاپ این امکان وجود دارد که کلید های میانبر اولیه را تغییر دهید و یا کلید های میانبر جدید معرفی کنید. برای این کار به منظور ایجاد کپی از لیست کلید های میانبر باید بر روی دکمه New Set کلید کنید.

حال با توجه به این نکته که کلید میانبر جدیدی که می خواهید ایجاد کنید نباید قبلا به موارد دیگری اختصاص داده شده باشد، می توانید کلید میانبر جدید را معرفی کنید. اگر پس از انجام این کار با خطا روبرو شدید نشان از این است که این میانبر به دستور دیگری اختصاص داده شده است.

شما به این روش می توانید به سلیقه خود برای تمامی دستورات در فتوشاپ کلید های میانبر معرفی کنید و سپس لیست مورد نظر خود را طبق توضیحات گفته شده ذخیره کنید. این روش به انجام پروژه شما در فتوشاپ سرعت می بخشد.

 

برای ارسال دیدگاه ابتداواردشوید
مطالب مرتبط

مطالبی در خصوص freepik که شاید تا به حال نشنیده باشید. در انتهای مقاله نیز به شما امکان...