انواع ژست در عکاسی عروس

با وجود همه­‌ی ژست­ های عکاسی محبوبی که وجود دارد، عکاسی عروس به عکاس این اجازه را می­ دهد که آزادی­ های هنری خود را جستجو کرده و همزمان از آثار همکاران خود نیز الهام بگیرد. حاصل این جستجو در عکاسی عروس، داشتن چندین استایل است که وابسته به اهداف مختلف عکاس می­ باشد. این روشها استانداردهای به خصوصی نیستند که توسط عکاسان مطرح شده باشند به ویژه هنگامی که یک استایل با استایل دیگر ترکیب شود، قانون خاصی در مورد آن وجود ندارد.

عکاسی عروس چیست

اما با این وجود، درک و یادگیری این روش­ها برای کسانی که قصد دارند عکاس عروسی شوند، کمکی بزرگ در راستای این است که استایل منحصر بفرد خود را بهبود بخشند. اگر کسی قصد ورود به دنیای عکاسی عروس را داشته باشد، می ­تواند از استایل­های عروس زیر استفاده نماید. این روش­ها علاوه بر اینکه فرصتی طلایی برای بکارگیری استعداد و هوش عکاسی در اختیار فرد قرار می ­دهند، به عکاس کمک می­کنند تا استایل­ های خاص خود را نیز کشف نماید.

در واقع پرتره عروس پیش از این فقط در استودیو گرفته می­شد اما بعد از ظهور دوربین ­های سریع­ تر و سبک ­تر، عکاسی لوکیشن نیز مرسوم شد. در این حالت، عروس بعد از آماده شدن در روز عروسی باید به تنهایی ژست بگیرد و گاهی داماد نیز به او می ­پیوندد. عکاس باید حالت­های مختلفی از عکس را با دسته گل و لباس سفید از عروس بگیرد. در واقع عکاس باید در طی آماده شدن عروس و قبل از عکاسی عروس و داماد، وقت مشخصی را برای عکاسی پرتره از عروس به تنهایی، اختصاص دهد. پرتره ­های عروس از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا هر عروس وقت زیادی را برای پیدا کردن لباس مناسب و بهترین دسته گل برای روز عروسی­ اش اختصاص داده است. بنابراین به عنوان یک عکاس، شخص وظیفه دارد تمامی این جزییات را با توجه ویژه ثبت نماید.

پرتره عروس در داخل ساختمان یا استودیو

عروس­ ها معمولا در سالن آرایش، هتل و یا خانه­ ی خود آماده می­شوند. در این حالت، عکاس باید زودتر از اینکه عروس محل را ترک کند و با داماد به محل عروسی برود، وقتی را در نظر گرفته و برای پرتره عروس آمادگی داشته باشد. این عکاسی باید در اتاقی که نور طبیعی پنجره به اندازه کافی باشد، انجام شود. نور پنجره بهترین نوع نور می­باشد زیرا نور کافی به عکاس این امکان را می­دهد که با تعریف سایه­ ها در زمان لزوم، به بهترین ژست ممکن دست یابد.

یکی از بهترین ژست­ها این است که عروس روی یک صندلی بشیند و صورتش رو به پنجره و یا مایل به آن باشد. روش دیگر این است که کاملا در حالت ایستاده بوده و به پنجره نگاه کند. به طور کلی، عکاسی در اتاقی پرنور با وجود پنجره­ های زیاد دارای ژست­های ناتمام و بسیار زیبایی می­باشد. زیرا عکاس نوری بسیار ملایم و طبیعی برای ثبت عکس­های بی نظیر در اختیار دارد. گاهی اوقات، به ویژه در خانه، عکاس می­تواند در اتاق­های مختلف و یا جاهای دیگر از عروس عکس بگیرد. البته عکاس می­تواند در صورت اینکه هوا آفتابی و روشن نباشد، در صورت لزوم از نور فلش نیز استفاده نماید.

لوکیشن عکاسی عروس

عکاس باید توجه کند که هنگام عکاسی برای عروسی، از هر کدام از عروس و داماد، و به ویژه عروس به تنهایی عکس بگیرد. هم­چنین، عکاسی لوکیشن این فرصت را به عکاس می­دهد که عکس­های تمام قد و به صورتی که لباس به طور کامل از جلو و پشت سر مشخص باشد بگیرد.

لوکیشن در عکاسی عروس

لوکیشن در عکاسی عروس

اگر عروس، لباسی با تور روی سر بسیار بلند داشته باشد، عکاس می­تواند با بالابردن و پایین آوردن آن عکس­های جالبی بگیرد. از طرفی، ژست­های منحصر بفرد با گرفتن دسته گل به صورت خاص نیز می­تواند در بهتر شدن پرتره ­های عروس نقش بسزایی داشته باشد. لازم به ذکر است که عکاسی از کفش­های عروس نیز، مخصوصا اگر کفش­های خاصی پوشیده باشد، باید در نظر گرفته شوند.

عکاسی در لوکیشن این امکان را در اختیار عکاس قرار می­دهد تا پرتره ­هایی در حالت­های مختلف مانند راه رفتن، چرخیدن، برگشتن عروس ثبت نماید. همچنین، عکاسی باید در نورهای مختلف و پس زمینه­ های متنوع صورت پذیرد. از طرفی، عکس­های تمام چهره و یا تمام قد نیز نباید از قلم بیافتد. یکی دیگر از ژست­های زیبا در عکاسی عروس بالابردن و یا حرکت دادن تور روی سر عروس با باد است. لازم به ذکر است که عکاس باید به عروس اجازه دهد کمی تنها قدم بزند تا استرس­های روز عروسی را از خود دور کرده و بتواند جلوی دوربین راحت باشد و ژست­های طبیعی بگیرد.

عکاسی روز بعد از عروسی

به همان اندازه که عکاسی در روز عروسی اهمیت بالایی دارد، گاهی عکاس این فرصت مهم را دارد که قبل یا بعد از عروسی نیز از عروس پرتره بگیرد. بسیاری از عکاسان آن را ” روز بعد از واقعه” یا “لباس را خراب کنید” می­نامند. زیرا در این عکس­ها، عروس استرس کمتر و وقت بیشتری داشته و حالت آرامتری در عکس­ها از خود نشان خواهد داد. هم­چنین، در این حالت، عروس می­تواند از مدل موی متفاوت و حتی لباس دیگری استفاده کند. از طرفی، عکاسی قبل و بعد از عروسی فرصتی مهم برای عکاس نیز به شمار می­رود زیرا می­تواند از طرح­های جدیدتر و خلاقلانه­ تر و با آزادی بیشتر نسبت به طراحی متدهای پرتره عروس نسبت به روز عروسی استفاده نماید.

نکات دیگر در خصوص عکاسی عروس

اگر عروس شی خاصی مانند دسته گل، حلقه ­ی خانوادگی و… دارد که تمایل دارد حتما در پرتره­ هایش مشخص باشند، حتما باید عکاس به آن توجه داشته باشد و این نکته را در عکس­هایش لحاظ کند. از طرفی، یکی از مهم­ترین نکاتی که عکاس باید به آن توجه نماید این است که عروس باید لبخندها و ژست­های طبیعی داشته باشد. بنابراین، هنر عکاس حرفه ­ای این است که این ژست­ ها را با حالاتی مانند نگاه کردن به دسته گل، چرخیدن به سمت شانه، دقت کردن به حلقه و یا گرفتن تور، روی موها پیدا کند.

عکاسی عروس بعد از مراسم

عکاسی عروس بعد از مراسم

عروس به دلیل اینکه در روز عروسی در کانون توجه قرار دارد و لباسی پوشیده است که راه رفتن یا ژست گرفتن با آن مشکل به نظر می­رسد، عکاس در هنگام گرفتن پرتره باید به او کمک کند تا صاف بایستد و با اعتماد بنفس و قد بلندتر به نظر برسد. بنابراین، در هنگام ثبت این لحظات، عکاس باید وقت زیادی در اصلاح ژست­های عروس صرف نماید.

آرشیو عکس عروس

در ضمن اگر برای مراسم عروسی نیاز به انواع عکس عروس از جمله: ژست عروس و داماد، حلقه ازدواج، عکس های فانتزی عروسی و … دارید می توانید از طریق کلیک روی عبارت “عکس عروس” به بزرگترین آرشیو عکس های ازدواج ایران دسترسی داشته باشید.

نویسنده: مدیریت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/niryka/domains/niryka.com/public_html/wp-content/themes/stocky/footer.php on line 2

Warning: fopen(): Filename cannot be empty in /home/niryka/domains/niryka.com/public_html/wp-content/themes/stocky/footer.php on line 2